Porady

Bezcenna i konkretna wiedza

W niniejszym dziale prezentujemy praktyczne rady dla wszystkich, zarówno rozpoczynających przygodę z rolkami jak i już jeżdżących, chcących podnosić swoje umiejętności techniczne lub chcących zmienić styl np. z fitness na speed.

Znajdziecie tutaj informacje jak prawidłowo dobrać sprzęt, porady na co zwracać uwagę podczas zakupu, wskazówki dotyczące samej jazdy, techniki, ćwiczeń podnoszących umiejętności oraz ćwiczeń podnoszących siłę, dynamikę, wydolność.

Oczywiście gorąco zachęcamy do wstąpienia do naszego stowarzyszenia i udziału we wspólnych zajęciach, dołączenia do szkoły rolkowej lub zamówienie indywidualnych lekcji prowadzonych przez naszych instruktorów.

Informacje na ten temat prosimy szukać w aktualnościach. Zachęcamy do zapisania się do newsletter gdzie na bieżąco będziecie informowani o wydarzeniach o charakterze szkoleniowym.
Pamiętajcie, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do udziału w zajęciach, które prowadzimy w różnych kategoriach wiekowych.


ikony_01 ikony_02 ikony_03


Nauka jazdy – fitness skating


Nauka jazdy 0 hamowanie bez hamulca


Nauka zakręcania


Błędy w jeździe na rolkach


Nauka hamowania i skręcania


Jak dobrać odpowiednie rolki fitness

 

Kolejnym naturalnym etapem rozwoju jest przejście z rolek fitness na rolki speed. Zazwyczaj jest to etapowe przejście na większe kółka 90mm potem 100mm jeszcze wygodny but fitness, oraz kolejno niski but profesjonalny, twardy, bardziej wymagający na szynie z kołami 100 mm, 110 mm oraz coraz częściej 125 mm. Konfiguracja zestawu zazwyczaj dobierana jest według indywidualnej preferencji.

Zaczynamy od 84 mm potem coraz większe.

rolki_schemat1

Jazda szybka to inne podejście do jazdy. Zmieniamy sprzęt, jedziemy w niższej pozycji, ćwiczymy technikę odepchnięcia, odpowiedniej pozycji itd. i stopniowo zwiększamy prędkość od 20km/h do 40 km/h i więcej.
Bardzo ważne są wspólne treningi, jazda w pociągach, trenowanie zmian, to wszystko powoduje znacznie lepszą progresję naszych umiejętności. To fantastyczna zabawa pełna adrenaliny.

Jeśli chodzi o dobór sprzętu polecamy profesjonalne sklepy oferujące tego typu sprzęt:
Sport rebel – Ruda Śląska, Tychy, Łódź, Kraków, Gdańsk- fitness
Zicoracing - Poznań - fitness, speed
Blade Ville – Katowice - fitness
Roll4life - Poznań - speed

Treningi z jazdy szybkiej w okresie wiosenno-letnim odbywają się na trasach rolkowych:

w Katowicach na Dolinie 3 stawów - mapa trasy
w Dąbrowie Górniczej Pogoria 4 - mapa trasy
w Rudzie Śląskiej Orzegów - ul Bytomska 15

Treningi z jazdy szybkiej w okresie jesienno- zimowej odbywają się 2 x w tygodniu na wynajętej sali gimnastycznej, gdzie prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe oraz treningi techniczne. Zajęcia rolkowe odbywają się na hali w szkołach z którymi mamy aktualnie podpisane umowy: w Katowicach i Rudzie Śląskiej.

Szczegóły dotyczące dni i godzin szukajcie w aktualnościach lub na stronie głównej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne treningi. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego na numer podany na stronie główniej.


Jazda szybka technika


Technika jazdy szybkiej cz.1


Technika jazdy szybkiej cz.2