Podstawy jazdy na rolkach

Podstawy jazdy na rolkach

Jazdę na rolkach zaczynamy na 2 sposoby: albo zapisujemy się na lekcje w klubie i od razu uczymy się prawidłowych nawyków i ćwiczeń, które pomagają szybciej osiągnąć progres i bezpieczeństwo podczas poruszania się na rolkach albo zaczynamy jeździć (jak zresztą większość na początku) bardzo niepewnie a potem coraz lepiej i szybciej.

My tej metody nie polecamy, zwłaszcza osobom, które szybko się zrażają. Dlatego zachęcamy do zapisania się na lekcje z naszymi instruktorami, którzy swoim zaangażowaniem zapewnią odpowiednią motywację. Poprzez lekcje z instruktorem zwiększamy szanse, że jazda stanie się pasją.

Tradycyjna lekcja to zestaw ćwiczeń, począwszy od odpowiedniej i bezpiecznej pozycji stania na rolkach, przewracania, hamowania, jazdy na 1 rolce, oraz szeregu ćwiczeń w formie zabawy poprawiających technikę jazdy oraz bezpieczeństwo.

 

Po pewnym czasie zaczynamy jeździć coraz szybciej i pewniej. Kolejnym etapem jest przejście na rolki o większych kołach, co spowoduje większą szybkość ale też większe wymagania wobec osoby trenującej. Zasada jest taka, że im większe koła tym więcej trzeba mieć siły i niższą pozycję. Jeździmy wtedy na bardziej ugiętych nogach co nie jest takie łatwe, a konieczne, aby efektywnie jeździć szybko.

Kiedy już będziecie jeździć szybko, pojawią się nowe bezcenne doznania. Dlatego trenujcie i sprawdźcie sami !!!

 

<<<   wstecz