O stowarzyszeniu

"More speed better time" – to główne przewodnie hasło każdego z nas i cele jakie przed sobą stawiamy to jeździć coraz szybciej i poprawiać swoje czasy startując
na zawodach


 

o-nas
Myśl o zrzeszeniu się powstała wśród nas już wiele lat temu, ale dopiero 6 kwietnia 2010 roku udało się urzeczywistnić te plany. Założycielami są koleżanki i koledzy z wielu miast na terenie województwa śląskiego: Katowic, Piekar Śląskich, Dąbrowy Górniczej, Rybnika, Żor, Mikołowa, Bielska-Białej, Bytomia.
Członkami naszego Stowarzyszenia stać się mogą osoby uprawiające dyscypliny wrotkarskie: speed, agresiv, freestyle, hokej czy też fitness.

Stowarzyszenie założone zostało po to, aby reprezentować nasz region i jako Team być kwalifikowane w ogólnej punktacji organizowanych przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich cyklu zawodów. Powstało również po to, aby reprezentować środowisko wrotkarskie w rozmowach z władzami, popularyzować dyscyplinę, zabiegać o poprawę infrastruktury niezbędnej do uprawiania wrotkarstwa oraz organizować zawody, dla dzieci i dorosłych – to tylko niektóre z celów, jakie sobie postawiliśmy przed sobą.
Jeździmy na wrotkach inline (potocznie zwanych rolkami) już kilkanaście lat biorąc udział w zawodach w kraju i za granicą. Wśród naszych członków są tacy, którzy próbują dorównać zawodnikom wyczynowym oraz tacy, którzy startują w zawodach dla przyjemności, gdzie liczy się udział, spotkania, integracja środowiska w całej Polsce.

Wśród naszych członków jest 4 instruktorów PZSW. Organizujemy szkółki wrotkarskie oraz prowadzimy lekcje indywidualne.
Na dzień dzisiejszy w stowarzyszeniu jest 58 członków – 15 kobiet i 43 mężczyzn. Wiele osób trenuje równolegle inne dyscypliny sportowe takie jak kolarstwo, biegi, pływanie, narciarstwo biegowe i zjazdowe


Zarząd Stowarzyszenia:

Aleksander Miliszewski – Prezes Zarządu
Witold Sznicer – Vice Prezes Zarządu
Tomasz Miliszewski – Sekretarz
Katarzyna Gądek - Skarbnik
Janusz Roj - Członek Zarządu

Komisja Rewizyjna:
Tomasz Nowak - Przewodniczący Komisji
Sylwia Marczak - Sekretarz Komisji
Anna Jasińska - Członek Komisji

Inne Dane:
Ewidencja Klubów Sportowych miasta Katowice nr 43/10
REGON: 241832320
NIP: 6342773961
Bank: 67 2030 0045 1110 0000 0263 5650
Adres: ul. Porcelanowa 51, 40-246 Katowice