Dobór sprzętu

Dobór sprzętu

Jak w każdym sporcie czy aktywności fizycznej, na początku poruszamy się niepewnie i potrzebujemy porad dotyczących doboru odpowiedniego sprzętu. Na samym początku nie ma to wielkiego znaczenia, niemniej jednak lepiej od razu zacząć jeździć na sprzęcie, który nie rozpadnie się po kilku treningach i będzie możliwa wymiana kół na lepsze, bardziej odporne na ścieranie a sam but będzie wytrzymały i wygodny.

Odradzamy zakup sprzętu w marketach i zalecamy skierowanie się do specjalistycznych sklepów rolkowych i skorzystanie z rad sprzedawców. Wraz ze wzrostem waszych umiejętności a tym samym prędkości jazdy zalecamy kontakt z nami, z osobami, które wiedzą na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu rolek. Pomożemy w doborze najbardziej odpowiedniego sprzętu, nie kierując się handlowym podejściem do tematu. Zwracamy uwagę, że sprzęt to nie tylko rolki ale również odzież treningowa i ochronna.

 

 

 

Zawsze zalecamy stosowanie kasku ( na treningach obowiązkowo ) oraz rękawic i opcjonalnie zabezpieczeń kolan. Pozostaje jeszcze odpowiedni strój zaczynając od prozaicznych skarpet, które również mają znaczenie jak i całości stroju: spodenek, bluz, kurtek, które nie krępują ruchu, czy też odpowiednich okularów.

 

Polecamy profesjonalne sklepy z rolkami:
Sport rebel – Ruda Śląska, Tychy, Łódź, Kraków, Gdańsk - fitness
Zicoracing - Poznań - fitness, speed
Blade Ville – Katowice - fitness
Roll4life - Poznań - speed

 

<<<   wstecz